Je to již rok co jsme zde s Vámi pod novým názvem a to PC servis Sokolov s.r.o. . Na oslavu jednoho roku na trhu jsme si pro Vás připravily dárek v podobě akce na vyčištění notebooků za 50% ceny! Nechte si u nás do konce dubna vyčistit notebook a místo klasických 600,- Kč vč. DPH zaplatíte pouhých 300,- Kč. Neváhejte proto přijít do naší firmy na adrese Hornická 1613, Sokolov a využijte tuto výmečnou akci!

Proč je potřeba čistit notebook od prachu?
Notebook tak jako každé zařízení se hřeje, procesor a grafická karta vyřazují teplo, které je odváděno chladícím systémem měděných trubek a ventilátoru ven z notebooku. Z důvodu přítomnosti ventilátoru notebook neustále nasává okolní vzduch a ochlazuje následně žebrování, které je součástí chladícího systému. Postupem času se žebrování zanese prachem, který nasaje ventilátor spolu se vzduchem a chlazení přestane fungovat tak jak má.

Co se děje v přehřívaném notebooku?
V notebooku, který má zanesený chladící systém prachem se automaticky zvedá teplota na hlavních řídících částech notebooku(procesor, grafický čip), ty a hlavně spoje pod nimi jsou následně extrémně teplotně namáhány a zvyšuje se riziko jejich poškození. Ventilátor se zvýšenou teplotu snaží kompenzovat zvýšením otáček ventilátoru na maximální otáčky čímž snižuje jeho životnost. V neposlední řadě kumulované teplo působí na plastové šasi notebooků. Plast se vyhřeje a mohou se pak lámat úchyty pantů a následují drahé opravy a výměny plastů.

Ne chladícím podložkám jako nástroji na přehřívaný notebook!
Nešvarem poslední doby se stalo, že si zákazníci místo vyčištění notebooku pořídí takzvanou chladící podložku což je v praxi podložka většinou osazená ventilátorem na kterou se notebook položí a ventilátor z venku chladí šasi. V případě zaneseného chlazení se Vám přehřívá celý notebook z důvodu kumulace tepla v útrobách notebooku a chladící podložka pouze ochladí šasi z venku a teplota působící vně na součástky se sníží jen minimálně! Z tohoto důvodu je podložka dobrá pouze jako podložka pro práci například v posteli a nikoliv jako náhrada za znečištěné chlazení!

Jak často notebook nechat čistit?
Doba kdy má nastat čištění notebooků je velice individuální záležitost. Notebook fungující v ordinaci doktora kde je udržována vysoká čistota bude mít zanesené chlazení například po dvou letech. Naproti tomu notebook umístěný v prašné výrobě bude mít chlazení plné prachu již po půl roce. Dalším hlediskem je jak často notebook používáme. Obecně vzato se dá říct že notebook, který je používán alespoň několikrát v týdnu několik hodin denně je třeba čistit minimálně jednou za rok

Domácí čištění kompresorem/vysavačem.
Spousta lidí chce ušetřit za návštěvu odborného servisu a raději se uchýlí k vyčištění doma. V případě použití vysavače se děje to že prach unesený na vnitřní straně notebooku může být již v pevné vrstvě a ven skrz jemné žebrování již neprojde. Při opačném pohybu vzduchu tudíž použitím kompresoru a foukáním opět narážíme na problém již utvořené vrstvy prachu, kterou fouknutím vženete mezi lopatky ventilátoru a ventilátor a celé chlazení pouze zablokujete. V tom horším případě se může stát, že lopatky neustojí tlak vzduchu a vylámou se a následuje nákladná výměna ventilátoru.

Obrázek řekne nejvíc – ukázka zanesených chlazení
IMG_20160309_100708 IMG_20160309_100612 IMG_20160301_092505 IMG_20160210_110018 IMG_20160119_101752 IMG_20160112_144743 IMG_20160104_111641 IMG_20160104_110540


 

 

 

 

 

 

 

duben2016_narozeniny