Virus-Win32FloxifNapadení PC virem je vždy nepříjemnou záležitostí a zpravidla důvodem navštívit servis PC. Virová nákaza je obtížným, nicméně všudypřítomným společníkem počítačů. Bohužel ani při používání antivirového softwaru nejste plně chráněni před všemi internetovými hrozbami. Největší hrozbou již dnes nejsou jen viry, jelikož na internetu krom virů na nás čekají ještě rootkity, spyware, adware, trojské koně či dialery. Jistě se s tím setkal již nejeden z Vás, jednoho dne začne počítač pracovat pomalu, zobrazují se podivné hlášky, počítač začne odpočítávat a restartuje se, počítač zamrzá, postupně vám mohou začít mizet data, nebo se zobrazují různé nechtěné webové stránky. Pokud některým takovým příznakem trpíte je třeba začít jednat a odvirovat počítač dřív, než bude pozdě.

Před odvirováním počítače je ovšem nutné se zamyslet nad několika věcmi:

  • jsem schopen použít antivirový program tak, abych si nepoškodil důležitá data?
  • co když po odvirování nepůjde již počítač spustit?
  • kam si zazálohuji svá důležitá data z PC?
  • je vůbec možné tento vir odstranit přímo v nakaženém počítači?
 

Z těchto důvodů by odvirování počítače nemělo být prováděno laicky, ale odborně, tedy navštívit specializovaný servis, který má s odstraněním virů zkušenosti a je na něj patřičně vybaven.

Před veškerými technickými zásahy, včetně odvirování počítače, provádíme úplnou zálohu dat. Následně je disk zavirovaného počítače prověřen v bezpečném prostředí jiného počítače a po identifikaci nákazy jsou aplikovány další kroky vedoucí k odstranění nákazy.

K odstranění různých hrozeb je nutné použít různé postupy. Představa, že na vašem nakaženém počítači spustíme antivirový software a za pár hodin je vše hotové je bohužel mylná. Dnešní internetové hrozby se velmi často kombinují či řetězí.

Leave a Reply